Селище Східниця на Львівщині, зараз відоме як всеукраїнський бальнеологічний курорт імені Омеляна Стоцького, згадується в історичних документах ще в XIV столітті. Населення мальовничої Східниці складає більше двох тисяч осіб. Серед занять, які домінують в цій місцевості, розвиток зеленого туризму та готельно-ресторанної справи.
В історію Східниця увійшла зі ще однією назвою — «Золота Баня» — так називалось поселення у часи Київської Русі. Неподалік селища стояла відома фортеця Тустань, яка під час нападу орд хана Батия була зруйнована. Не оминула така доля і Золоту Баню. Корінні жителі місцевості, які вижили після такого лиха, зібралися в долині річки Стрий, де і заснували сучасну Східницю, яка від цього «сходження» отримала свою назву.
У 1858 році у Східниці було відкрито нафту та озокерит, почалася промислова розробка родовища. Саме у Східниці було пробурено першу у світі свердловину механічним способом. У 1975 році місцевий пенсіонер Омелян Стоцький відкрив у Східниці великі поклади мінеральної «води Нафтуся», а за рік селище визнали Всесоюзним курортом. У 2005 році цей титул було замінено на «Всеукраїнський курорт імені Омеляна Стоцького». У Східницькому родовищі мінеральних вод сьогодні налічується 38 джерел і 17 свердловин з різним хімічним складом мінеральної води. Для відвідувачів сьогодні доступні води з 10 джерел і трьох свердловин. Саме це і є визначальним фактором спрямування туристичних потоків у цю місцевість.